1-TÜTEL LOGO-5

RISC-V Mimarisi Çalıştayı SiFive ve BİLGEM İş Birliğiyle Gerçekleştirildi

sifive-bilgem-risc-v-img-1
Bu Haberi Paylaş

RISC-V Mimarisi Çalıştayı, önde gelen sağlayıcı SiFive tarafından 8 Ekim tarihinde BİLGEM Konferans Salonu’nda düzenlenmiştir. Bu çalıştay, ticari RISC-V işlemci mimari IP’lerinin, tasarım platformlarının ve özel SoC çözümlerinin lider sağlayıcısı olan SiFive tarafından gerçekleştirilmiştir.

RISC-V Sempozyumu ve Çalıştayı, eğitim odaklı bir etkinlik olup RISC-V ekosistemini geliştirmeyi ve büyütmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar, işlemci çekirdekleri ve tasarım platformları ile ilgili SaaS tabanlı yaklaşım hakkında bilgi edinme fırsatı bulmuşlardır, bu yaklaşım sayesinde bu bileşenlere hızlı ve kolay erişim sağlanmaktadır.

Ayrıca, katılımcılar özel işlemci çekirdeklerini yapılandırma konusunda uygulamalı eğitimleri takip etme imkânı elde etmişlerdir. SiFive, birçok ekosistem ortağıyla iş birliği yaparak Teknik Sempozyumlar ve RISC-V çalıştayları düzenlemekte ve RISC-V ISA’yı dünya genelinde aktif bir şekilde tanıtmaktadır.

BİLGEM’de gerçekleştirilen RISC-V Çalıştayı, Türkiye’deki RISC-V ekosisteminin önemini ve büyümesini temsil etmesi açısından büyük bir öneme sahiptir.

Programın içeriği ve yapılan sunumlara erişmek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz: https://sifivetechsymposium.com/agenda-istanbul/

Etkinlik Bilgileri:

Yer: TÜBİTAK BİLGEM İdari Bina Konferans Salonu

Tarih ve Saat: 8 Ekim 2019, 10:20 – 16:00

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler

Menü

Bizi Takip Edin

© 2024 TÜBİTAK BİLGEM | Her Hakkı Saklıdır.