1-TÜTEL LOGO-5

TÜTEL Çip Tasarım Yarışması Düzenliyor!

tutel-cip-tasarim-yarismasi-teknofest-img-1
Bu Haberi Paylaş

TÜTEL (Tümdevre Tasarım ve Eğitim Laboratuvarı), TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Çip Tasarım Yarışması düzenliyor. Bu yarışma, mikro-elektronik teknolojilerine ilgi duyan öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor.

Çip Tasarım Yarışması Sayısal Tasarım ve Analog Tasarım olmak üzere iki kategori altında gerçekleştirilecektir. Lisans ve yüksek lisans öğrencileri, bireysel olarak veya en fazla dört kişilik takımlar hâlinde yarışmaya katılabileceklerdir.

Çip Tasarım Yarışması’nda, takımların çip tasarım yeteneklerini sergilemeleri büyük bir önem taşımaktadır. Yarışmacılardan beklenen, hem Ön Tasarım Raporu hem de Detay Tasarım Raporu hazırlamalarıdır. Ayrıca, projelerini canlı olarak gösterecekleri bir proje demosu gerçekleştirmeleri ve bir final sunumu yapmaları beklenmektedir. Yarışmanın ilk aşamasında, takımların Ön Tasarım Raporları değerlendirilecek ve ön eleme sonucunda seçilen yarışmacılar belirlenecektir. İkinci aşamada ise takımların sunduğu Detay Tasarım Raporları değerlendirilerek yarışmaya katılmaya hak kazanan takımlar belirlenecektir.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için Çip Tasarım Yarışması Grubu linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için TEKNOFEST ve Çip Tasarım Yarışması web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Bu büyük fırsatı kaçırmayın! Başarılar dileriz!

Başvuru için son tarih 14 Mart!

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler

Menü

Bizi Takip Edin

© 2024 TÜBİTAK BİLGEM | Her Hakkı Saklıdır.