1-TÜTEL LOGO-5

TÜRKİYE-TAYVAN Yarı İletken Elektronik ve Optoelektronik Forumu’nda Bilim İnsanları Bir Araya Geldi

turkiye-tayvan-yarı-iletken-img-1
Bu Haberi Paylaş

Türkiye ve Tayvan arasındaki bilimsel ve teknolojik iş birliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen “TÜBİTAK-Tayvan Ortak Çalıştayı” kapsamında, TÜBİTAK BİLGEM ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye-Tayvan Yarı İletken Elektronik ve Optoelektronik Forumu” 13 Haziran 2019 tarihinde TÜBİTAK Gebze Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Forumda, Türkiye ve Tayvan’dan alanlarında uzman bilim insanlarını bir araya gelerek ikili iş birlikleri ve ortak proje fırsatlarını değerlendirme imkânı buldular. Katılımcılar, yarı iletken elektronik ve optoelektronik konusundaki en son araştırma trendlerini paylaşarak teknolojik gelişmeler ve sorunlara yönelik çözüm önerilerini tartıştılar.

Dr. Orkun Hasekioglu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen forumda,

Sinica Üniversitesinden Dr. Shangjr Gwo, “Yarı İletken Optoelektronik Ve Nano-Optik Araştırmaları,”

Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Ekmel Özbay, “Optoelektronik,”

Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Prof. Cengiz Beşikçi, “Yeni Nesil Kızılötesi Foton Sensör Teknolojileri Üzerine Çalışmalar,”

Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Prof. Tayfun Akın, “MEMS” konularında sunumlar gerçekleştirdiler. Ayrıca ASELSAN’dan Oğuz Altun katılımcılara ilgili konularda bilgiler verdi.

Bu önemli etkinlik, Türkiye ve Tayvan arasındaki yarı iletken elektronik ve optoelektronik alanındaki iş birliğini güçlendirerek, bilimsel ve teknolojik ilerlemelerin desteklenmesine katkı sağladı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler

Menü

Bizi Takip Edin

© 2024 TÜBİTAK BİLGEM | Her Hakkı Saklıdır.